Elastick Window to innowacyjna powłoka ochronna. Chroni okna i ramy przed zarysowaniami oraz eliminuje straty związane z koniecznością wymiany szyb lub całych okien. Łatwa w aplikacji powłoka Elastick Window szybko i skutecznie zabezpiecza okna na czas projektu, a po zakończeniu prac łatwo się usuwa, pozostawia czyste okna. Stosując Elastick Window redukujesz ilość usterek oraz reklamacji zgłaszanych przez klienta.

Dlaczego stosować ELASTICK?

Po zamontowaniu okien na budowę wchodzą kolejne ekipy: tynkarze, posadzkarze, płytkarze, malarze, hydraulicy itd. W tym czasie okna są narażone na zarysowania i liczne uszkodzenia, np. przez tynk, uderzenia narzędziami, profilami stalowymi do suchej zabudowy, płytami karton-gips, zadrapania, silne zabrudzenia itp.

Elastick Window chroni okna ponieważ pokrywa je  przylegającą warstwą, która po spełnieniu swojego zadania daje się łatwo usunąć wraz z resztkami tynku i farb. Elastick Window zabezpiecza szyby i ramy przed przypadkowym zarysowaniem oraz uszkodzeniami szlifierek kątowych, a nawet zmniejsza ryzyko zbicia szyby.

Informacje praktyczne

Temp. przechowywania:  4 – 5°C

Temp. aplikacji: 10 – 50°C

Temp. zdejmowania: 10 – 34°C

Czas schnięcia jest uzależniony od temperatury i wilgotności powietrza. Przeciętnie wynosi
12 – 24h. Drugą warstwę można nanosić
po 30 – 90 minutach.

Ważne: Powłoka o grubości 0,3 mm zapewnia uzyskanie gotowej folii o grubości 0,15 mm
po wyschnięciu.

Elastick Window to gęsty płyn barwy niebieskiej o ciężarze właściwym 1,06 N/m3. Można
go przechowywać do 12 miesięcy w szczelnym pojemniku w ogrzewanym magazynie.
Po poprawnym zastosowaniu i wyschnięciu jest odporny na warunki atmosferyczne
i może pozostawać na oknach do 10 miesięcy. Z jednego litra produktu Elastick Window możemy łatwo uzyskać ok. 4,3 m2 powłoki. Elastick Window występuje w 3 rodzajach opakowań:

  • Wiadro  5 Litrów      (ca. 21 m2)
  • Wiadro 10 Litrów     (ca. 43 m2)
  • Wiadto 19 Litrów     (ca. 80 m2)

Przed użyciem środka Elastick Window zadbaj aby na powierzchni nie było rozpuszczalników i resztek farby w sprzęcie do malowania. Aby osiągnąć maksymalny efekt ochronny pamiętaj, że powierzchnie przed malowaniem powinny być czyste i suche. Po użyciu środka Elastick Window do mycia pistoletu i agregatu używaj wyłącznie wody. Nigdy nie używaj rozpuszczalników. W normalnych warunkach pełna polimeryzacja trwa do 24 godzin, jednak Elastick Window chroni okna już po kilku godzinach od zastosowania. Nanoś wystarczającą ilość środka. Zbyt cienka warstwa nie ochroni powierzchni i bardzo trudno się usuwa. Dopóki widzisz podkład oznacza to, że warstwa nie ma jeszcze wystarczającej grubości. Jeśli widzisz plamy i „chmury” to znaczy, że środek nie jest wystarczająco suchy. Nie próbuj zrywać folii, jeśli nie wyschła całkowicie.

  • Nigdy nie pozwól aby środek zamarzł.
  • Nigdy nie stosuj na powierzchnie nie
 oznaczone do stosowania bez testu.
  • Nie stosuj na porowate powierzchnie.
  • Nie nanoś zbyt cienkiej powłoki.
  • Nie aplikuj jeśli istnieje ryzyko deszczu,
 dużej wilgotności lub przymrozka.
  • Stosuj w temperaturze min. 10°C.
  • Optymalna temperatura wynosi 15°C.

Powłoka może pozostawać na oknach przez wiele miesięcy skutecznie chroniąc drogie okna i szyby przez cały czas. Gdy budynek jest gotowy, wystarczy ściągnąć folię wraz z kurzem, gruzem, tynkiem i innymi zabrudzeniami oraz zwinąć ją w małą kulkę. Elastick Window jest ekologicznym produktem na bazie wody, który nie zanieczyszcza środowiska. Dosyć rosnących gór śmieci! Oszczędzasz czas i oddajesz klientowi lokal z czystymi oknami bez zarysowań.